Přehlídka tvorby oděvní výtvarnice Jany Kohoutové v Art Centrum Botič

V sobotu 18. ledna 2020 v nádherných prostorách Art Centrum Botič, proběhla přehlídka tvorby oděvní výtvarnice a módní návrhářky, Jany Kohoutové, která celou výstavu organizovala společně s Helenou Bendovou, ředitelkou a majitelkou Art Centrum Botič.

Jana Kohoutová a Helena Bendová

Jana Kohoutová vyrostla v umělecké rodině a to jí ovlivnilo. Líbilo se jí malovat postavy, obličeje a zkoušela různé techniky, kresby, tkaní gobelínů, keramiku aj. Dnes je velmi úspěšnou módní návrhářkou nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Obléká mnoho našich známých osobností (například herečku Simonu Praskovou). Svou tvorbu nám představila v Art Centrum Botič, od překrásných a snových modelů až po obrazy a kresby. O této talentované výtvarnici ještě hodně uslyšíme!

Simona Prasková a Jana Kohoutová

Ovšem aby toho nebylo málo, tak Helena Bendová a Jana Kohoutová přizvaly další výtvarníky a designéry, kteří s Janou Kohoutovou vystavovali. Alexandra Hejlová, výtvarnice, šperkařka, ilustrátorka. Marie Tara, výtvarnice, která tvoří a maluje léčivé obrazy. Jarka Papežová, výtvarnice. Petra Johansson, šperkařka, též scénáristka a herečka. František Frape Pecka šperkař-designer. Postupně vám všechny tyto výtvarníky představíme v našem časopisu Artstar V.I.P.

Alexandra Hejlová, Petra Johansson, Jana Kohoutová, Marie Tara, František Frape Pecka, Jarka Papežová

Tato výstava se nekonala jen tak náhodou, obě dámy totiž plánují a zároveň realizují projekt, který si zaslouží náš velký obdiv. Obě dámy společně chystají v Art Centrum Botič otevření galerie  pro všechny směry umění, ať to jsou šperkaři, malíři, návrháři, sochaři…

Helena Bendová a Jana Kohoutová chtějí od března tohoto roku, pořádat pravidelné měsíční výstavy, přehlídky a mnoho dalších kulturních akcí, o kterých vás také budeme pravidelně informovat a zároveň představovat jednotlivé výtvarníky a jejich tvorbu.

Modely Jany Kohoutové

Art Centrum Botič – Vyšehradská 6, 128 00, Praha 2

 

Autor: Alexandra Hejlová

Foto: Alexandra Hejlová, archiv Jana Kohoutová

 

 

 

 

Komentáře z facebooku