Film Pěšky bez hranic uvádí trailer

Polohranný dokument s názvem Pěšky bez hranic, kvůli kterému musela ujít režisérka Eva Toulová se svým štábem přes 400 kilometrů, je úspěšně dotočen a nyní představuje výsledný trailer. V hlavní roli diváci uvidí Terezu Němcovou-Petráškovou, Michala Kerna a zhruba padesát poutníků. Natáčení trvalo 1,5 roku a probíhalo ve všech ročních obdobích včetně sněhu, mrazu, deště a vysokých teplot.

„Naše hlavní hrdinka má v životě všechno, co si kdy přála – manžela, zdravou dceru a práci, která jí naplňuje. Přesto se nedokáže zbavit pocitu, že jí v životě něco chybí. Rozhodně se proto vyjít ze své komfortní zóny a díky sázce se ocitá na pouti na Velehrad. Pěšky, jen s batohem na zádech poznává, co vlastně moderní poutnictví obnáší. Vystavená nepříznivým podmínkám počasí, ročních období únavě a vyčerpání se navrací k původním hodnotám a nalezení něčeho dávno ztraceného.“ představuje dokument režisérka Eva Toulová. „Sama jsem byla chvílemi na pokraji sil. Nejvíc asi, když nám pršelo několik dní v kuse a ráno se obouváte do promočených bot. Ale za ty zážitky a úžasná společenství poutníků to rozhodně stojí!“ dodává.

„Pro mě je asi nejzajímavější, že se jedná o časově nejdelší – nejnáročnější projekt. Cca 1,5 roku od začátku příprav, přes realizaci až po premiéru dokumentu.“ uvedl producent, organizátor a poutník Petr Hirsch, který se stejným štábem – režisérkou Evou Toulovou a kameramanem Tomášem Lénárdem, natočili v roce 2017 celovečerní dokument Camino na kolečkách. „Těší mě, že je poutnictví na našem území na vzestupu a společně můžeme divákům ukázat a představit moderní způsob poutnictví.“ doplňuje producent.

Snímek, který vzniká v rámci fond malých projektů Cyrilometodějské stezky, bude mít premiéru 22. srpna na Velehradě.

Foto: Tým projektu -Pěšky bez hranic

Komentáře z facebooku