Pleťová terapeutka Gabriela Soumarová radí – Nejčastější chyby v odličování a čištění pleti

Dnes Vám prozradím, jak důkladně a šetrně odstraníte make-up tak, abyste podpořili přirozenou ochrannou bariéru Vaší pleti.

Hilarion

Vaše pokožka má svou přirozenou ochrannou bariéru s PH 4,5 (kyselost).

Při nesprávném odličování micelárními vodami nebo čistícími gely bez PH kůži bereme její přirozenou ochranu a Vaše kůže začne strádat. Pokud je pleť suší začne se šupinatět, protože zjednodušeně řečeno, nemá sílu se sama ubránit. Zato u pleti, která je mladá, ta se tudíž dokáže bránit. Tak tato pleť začne produkovat nadmíru kožního mazu.

Základní principy pro zdravé čištění pleti:

PRVNÍ KROK ČIŠTĚNÍ

Vždy vyhledávejte produkt, který bude na mastném základě (i v případě že máte mastnou pleť). Hloubkové nečistoty se vždy rozpouštějí jen v tucích. Pokud pleť odličujete pěnou nebo gelem čistíme jen povrch pokožky, ale uvnitř se stále udržují hloubkové nečistoty.

Produkt by také vždy měl být hydrofilní, což znamená že se olejnaté složky po smíchání s vodou se promění v bílou emulzi. Hydrofilní produkty jsou vyrobeny tak, aby se tuky dokázali spojit s vodou. Což Vám splní dvojí funkci: tuky na sebe naváží veškeré nečistoty v pleti a poté co produkt na obličeji z emugujete (smícháte s vodou) tím se navázané nečistoty z pleti dostanou ven. Vy jen tedy smyjete bez použití zbytečných tampónků. Je to šetrné k pleti a navíc ekologické. Tento první krok je stejný pro všechny typy pleti.

Návod: Produkt nanesete suchými rukami na suchý obličej a rozmasírujete po celém obličeji. Nezapomeňte na oblast kolem uší, kolem vlasové linie a spodní část brady. Následně si navlhčíte ruce vodou a olej krásně změníte v bílou emulzi. Následně prosím pořádně spláchnout.

Můj Tip: 

 • Precleanse (Dermalogica):

Lehounký čistící hydrofilní olej, na rostlinné bázi, jemně rozpouští nečistoty, kožní maz, make-up včetně voděodolného a UV filtrů, aniž by na pleti zanechal mastný film. Šetrně odstraní make-up z očí i rtů.

 • Tri-Phase Cleanser (DP Dermaceuticals):

Revoluční čistič, který se při kontaktu s pletí mění z balzámu na gel. Díky své hydrofilní funkci dokonale odstraňuje voděodolný make-up a veškeré povrchové nečistoty.

 

DRUHÝ KROK ČIŠTĚNÍ

Tento typ čištění si již volíme podle typ pleti.

 • Mastnější základ pleti ocení:
  • Special Cleansing Gel – Dermalogica (s vysokým PH 6,6/
  • CRL Foam Cleanser – DP Dermaceuticals

 • Pleť se sušším základem ocení hydratační mléko s lipidy:
  • Intensive Moisture Clenser – Dermalogica
  • Skin Resurfacing Cleanser – Dermalogica (cílená péče o jemné linky a lehkou exfoliací)

 • Pro smíšenou pleť bych volila:
  • Micro Derm Exfoliant – DP Dermaceuticals (Tímto produktem provedete druhý krok čištění, ale také následnou exfoliaci, která Vás zbaví odumřelých buněk na pleti.)

Pokud hledáte správné produkty přímo pro doporučujeme Vám individuální osobní nebo on-line konzultaci. Více informací se dozvíte na stránkách www.hilarion.cz.

Já se na Vás budu těšit na Vaše skvělé výsledky na pleti, protože správné čištění je základ a pokud se tento krok dělá správně, dokáže Vám vyřešit spousta vedlejších kožních potíží. Dopřejte si zdravou rovnováhu a účinné čištění zároveň.

Veškeré produkty si můžete zakoupit v Pražské pobočce: Hilarion – podologický institut, Thámova 181/20, 186 00 Praha 8 Karlín. Telefon 732 882 790. Nebo na našem e-shopu: eshop.hilarion.cz

Připravili jsme pro Vás dárkové balíčky služeb a zboží za akční ceny.

 • Akce Black Friday trvá do neděle 29.11.2020
 • Do 30.11.2020 platí sleva 15% na všechny naše produkty značky Dermalogica
 • Nakupte do 24.12.2020 dva produkty (čištění, sérum nebo krém) značky Dermaceuticals a dostanete jako dárek hydratační masku v hodnotě 520Kč a kapesní balení dezinfekce na ruce a obličej Clini Prep

Autor: Gabriela Soumarová

Foto: archiv – HILARION – PODOLOGICKÝ INSTITUT, Ing. Petra Kliková

Komentáře z facebooku