Nová kniha Michala Dlouhého – ČETNICKÁ ABECEDA

Další kniha úspěšného spisovatele a vrchního policejního rady Michala Dlouhého „ČETNICKÁ ABECEDA“,  vyjde 29. 4. 2021  v Nakladatelství Jindřich Kraus – Pragoline.

Kniha bude obsahovat 28 kapitol dle písmen abecedy od A do Ž. Každá kapitola bude zahrnovat encyklopedický výklad pojmu například Anonymní udání, Bezpečnostní rozhlas, Corpora delicti, Četnická výzbroj atd. a dále bude uvedený pojem ilustrován na dvou praktických příkladech. Právě dle praktických příkladů se vyučovalo na četnických školách a v četnických vzdělávacích kursech.

JUDr. Michal Dlouhý, Ph.D.- duchovní otec Četnických humoresek, autor knížek o četnících. Spolupracoval také na dalším seriálu Zločiny Velké Prahy, který nedávno premiérově odvysílala ČT 1

Anotace:

Každý četník na zkoušku si musel během prvního roku své služby osvojit značné množství odborných vědomostí a dovedností, které byly nezbytné pro službu v četnickém sboru. Podmínkou přijetí do definitivního stavu a jmenování strážmistrem bylo úspěšné složení odborné zkoušky. Výuka odborných předmětů se opírala o příklady z praxe, jaké se ve výkonné službě denně vyskytovaly. Obdobným způsobem je také pojata kniha Četnická abeceda.

JUDr. Michal Dlouhý, Ph.D.

Knihu Michala Dlouhého  „ČETNICKÁ ABECEDA“, vydanou v Nakladatelstvím Jindřich Kraus – Pragoline, můžete zakoupi přímo v nakladatelství – www.jindrichkraus.cz

Kniha bude také k dostání u všech knihkupců a nawww.megaknihy.cz

Další informace o autorovi se dozvíte na jeho webuwww.cetnik-michal-dlouhy.cz nebo na facebooku Četník Michal Dlouhý.

 

Foto: archiv – Nakladatelství Jindřich Kraus – Pragoline,  JUDr. Michal Dlouhý, Ph.D.

 

Komentáře z facebooku