TVŮRCI ČERNOBYLU NA KOLEČKÁCH OTEVŘELI LASER GAME ARÉNU V ŘÍČANECH

Tvůrci filmu Camino na kolečkách, ve kterém se vydali spolu s vozíčkářem s roztroušenou sklerózou, pěšky 640km Španělskem, se chystají na novou expedici – tentokrát do Černobylu. Tisková konference se konala ve zbrusu nové laser game aréně v Říčanech, kterou tvůrci v rámci akce otevřeli.

Týmu Camino na kolečkách se podařilo v dubnu letošního roku vybrat od přispěvatelů potřebné prostředky na další výpravu a natáčení dokumentu v Černobylu. O tom, jak bude vypadat cesta i slíbený snímek, promluvili na nedělní tiskové konferenci.

Stejně jako Camino na kolečkách i Černobylskou výpravu bude opět natáčet osvědčená dvojice – režisérka Eva Toulová a kameraman a střihač Tomáš Lénárd. Film s názvem Černobyl na kolečkách, který vznikne, bude nejen dokumentem Honzovy cesty, ale i snímkem o roztroušené skleróze a životních omezení, která sebou nemoc přináší. „Černobyl je pro mě, jako pro filmaře, atraktivní místo budící velký respekt, který se určitě na filmu promítne. V tomto dokumentu se plánujeme více naměřit na roztroušenou sklerózu a její život s ní.“  uvedla režisérka Eva Toulová.

„Když mě Honza Dušek, pacient na invalidním vozíku s roztroušenou sklerózou,  oslovil s prosbou vydat se do Černobylu, chvíli jsem váhal, protože výprava Černobylem bude daleko náročnější než španělské Santiago, do kterého jsem sám doputoval a uměl jsem se v prostředí orientovat. Ovšem Honzův optimismus a heslo že nic není nemožné mi dodalo odvahu a rozhodl jsem se jít do toho s ním.“ uvedl producent a poutník Petr Hirsch, který projekt Camino na kolečkách v roce 2017 organizoval.

V rámci toho, že se kameramanovi Tomáši Lénárdovi během koronavirové pandemie podařilo dostavět  Lasergame arénu v Říčanech, místo pro slavnostní tiskovou konferenci bylo jasné! Jan Dušek spolu s týmem projel slavnostní páskou a aréna se tak slavnostně otevřela.

Expedice do Černobylu startuje 19. září letošního roku. Expedici zaštiťuje svým patronátem jaderná fyzička Dana Drábová.

 

Autorka fotografií: Jana Kopečková

 

 

 

Komentáře z facebooku