Drupi slaví 76. narozeniny

Jmenuje se Giampiero Anelli, narodil se v italském městě Pavia nedaleko Milána, kde dodnes žije a kde se po vyučení živil jako instalatér.

Budoucí hvězda populární hudby už v šedesátých letech vystupovala s rockovou kapelou The Magnets. Účast na písňovém festivalu v San Remu v roce 1973 Giampieru Anellimu nic nepřinesla, s písní Vado Via skončil poslední a nic se nedělo. Ale jen dva měsíce, protože tato píseň se najednou ocitla v britské hitparádě na sedmnáctém místě. Italskému instalatérovi najednou začali volat z nejrůznějších společností, aby přijel zazpívat jeho písničku. Ocitl se tak po boku nejslavnějších hvězd, jako John Lennon, Paul McCartney, Elton John, David Bowie a další. Onen italský instalatér měl už tenkrát přezdívku Drupi a bylo mu 24 let, když se stal hvězdou.

Za jeho úspěchem stojí italský skladatel, aranžér a producent Enrico Riccardi, který mu napsal písně jako Vado Via, Sambarió, Piccola E Fragile a Sereno É a textař Luigi Albertelli. Napsali písničky, které ve spojení s Drupiho chraplavým hlasem okamžitě chytly za srdce a dostaly se až do amerických žebříčků popmusic. Natočil písničky, které jsou melodické a zazpívané s tou nejčistší citovou účastí.

Výtvarnice Alexandra Hejlová a Drupi

Drupi stále vydává přibližně každé tři roky nové album. Miluje Prahu a často ji navštěvuje. Nejen italskou pop-music 70. let si lze dnes jen obtížně představit bez fenoménu, který si říká Drupi.

Zdroj: redakce

Foto: Alexandra Hejlová

Komentáře z facebooku