Režisérka Eva Toulová v korunách stromů

Náročné focení má za sebou režisérka Eva Toulová, která nedávno uvedla do kin třetí hraný film Casting na lásku. Aby naplnila vizi fotografky, musela bosá v dlouhé sukni vylézt a bez držení rukou a nohou pózovat vysoko v koruně stromů.  Fotky, kvůli kterým málem režisérka několikrát spadla ze stromu, nafotila zahraniční fotografka Elena Yermachenko.

„S Elenkou jsme se seznámily na natáčení a oslovila mě, jestli bych nechtěla být modelem jejího fotografického cyklu. Souhlasila jsem a vůbec nečekala, že vznikne z focení taková nádhera! Vůbec se nepoznávám.“ libuje si režisérka. „Nejtěžší bylo, že na některých fotkách jsem se nemohla zapřít žádnou rukou ani nohou. Jen jsem se snažila udržet balanc, abych nespadla a nemít výraz, že se bojím. Ale zvládly jsme to a vypadá to božsky!“ rozplývala se Toulová nad fotografiemi.

Když promýšlela o tom, jak celé focení pojmout, chtěla jsem, aby fotografie vypovídaly o její povaze a temperamentu.“ uvedla fotografka Elena Yermachenko. „Při plánování focení pro konkrétního člověka, vždycky potřebuji trochu času, abych ho poznala a vytvořila s ním téma, které by ho charakterizovalo. Každá fotografie je pro mě obraz, který vypráví příběh.“ doplnila fotografka, která kromě focení vytvořila i režisérce účes a make up. Styling oblečení a šperků zajistila stylistka Helena Fričarová. Výsledné fotografie měly nakonec takový úspěch, že se dostanou na titulní stránku společenského časopisu.

Foto: Elena Yermachenko

Komentáře z facebooku