Lucerna zažije akci roku: Varhan Orchestrovič Bauer oslaví 50. narozeniny a 30 let svobody!

Pražská Lucerna zažije 31. října 2019 velký galakoncert s názvem VARHAN ORCHESTROVIČ BAUER „50“ aneb 30 LET SVOBODY“, který bude pojatý jako oslava hned dvou významných výročí a také jako charitativní akce, jejíž výtěžek pomůže potřebným.

 

Padesátiny excentrického dirigenta a virtuóze Varhana Orchestroviče Bauera a 30. výročí od Sametové revoluce se propojí v jeden večer. Český symfonický orchestr, Okamžitý filmový orchestr, velká show, i zvučná jména, takový bude galavečer v mecce pražské kultury, ve velkém sále Lucerny Praha.

Účelem je nejen se pobavit, oslavit i zavzpomínat, ale také pomoct! Výtěžek z celé prestižní akce půjde na podporu nevidomých a slabozrakých pod hlavičkou Lions klubu Hradubice.

„Bude to netradiční show, kde se bude spojovat symfonická muzika třeba s rockovou nebo jazzovou muzikou, diváci uvidí a uslyší třeba kombinaci DJs se symfonickým orchestrem, Okamžitý filmový orchestr, a to vše propojené s pyro efekty i projekcí… Zkrátka něco, co jste ještě neviděli a neslyšeli,“ prozradil oslavenec a hlavní osobnost celé akce Varhan Orchestrovič Bauer.

Ve zcela unikátním programu vystoupí hosté jako: Jitka Čvančarová, Natálie Kocábová, Michal Horáček, Bohuš Matuš, Juraj Hnilica, Slávek Janda, Jaroslav Břeský a další…

Galavečerem bude provázet moderátorka Jolana Voldánová.

Hostů zvučných jmen však v legendárním Velkém sále pražské Lucerny bude mnohem více!

Svou účast přislíbili například: Dagmar Havlová, Marta Kubišová, Marie Rottrová, Michal Prokop, Vladimír Mišík, Juraj Jakubisko, Jan Potměšil, Jan Hrušínský, Milan Kňažko Milan Knížák, Fedor Gál, Tomáš Karger, Václav Malý, Josef Klíma či Petr Pithart…

Ústřední postavou celého projektu je Varhan ORCHESTROVIČ BAUER, který tak nejenom oslaví své životní jubileum, ale spolu s hudebním tělesem předvede nevídanou show!

„Všechny tímto srdečně zvu do Lucerny. Přijďte a buďte u něčeho mimořádného, u něčeho, co se neopakuje. Pojďte si to spolu s námi užít, bude to úžasný večer. Těšíme se na vás,“ zve všechny Varhan s tím, že každý, kdo si koupí vstupenku, přispěje na dobrou věc – na nevidomé a slabozraké.

V rámci galavečera zazní také jedno hudební překvapení spojené s ústřední osobností událostí listopadu 1989 a prezidentem Václavem Havlem. O co přesně půjde, prozradí organizátoři později.

Celá událost se koná po záštitou Senátu Parlamentu České republiky a osobní záštitou  místopředsedkyně Senátu Miluše Horské.

 

VSTUPENKY na tuto jedinečnou akci lze objednávat ZDE:

https://www.ticketportal.cz/event/Varhan-Orchestrovic-Bauer-50

 

 

AUTOR:   Alexandra Hejlová

FOTO:   archiv V. O. Bauera

Komentáře z facebooku