Naše známé osobnosti s dětmi podpořily dětské knihy a čtení!

Zpěvačky Tereza Mátlová a Dita Hořínková podpořily spolu se svými dětmi dobrou věc. V pražském Paláci knih Luxor podpořily dobrou akci Do školy s radostí, která má za cíl dělat osvětu v dětské četbě a vzdělávání. Prozradily také, jak ony to jako malé měly se čtením a zda v téhle činnosti pokračují u svých ratolestí…

Operní a muzikálová diva Tereza Mátlová s dcerou Emily a zpěvačka a herečka Dita Hořínková s dětskými hereckými hvězdami, syny Filipem a Viktorem Antonio přiznali, že oni rádi čtou a baví je to.

My čteme, ale Emilka po třetí čtvrté větě usíná a já po páté šesté. Ale když to obě vydržíme, přečteme i několik kapitol. Myslím si však, že to, aby rodiče dětem četli, nebo aby si děti četly samy, je velmi důležité,“ řekla Tereza Mátlová.

Stejného názoru je i Dita Hořínková. Té, stejně jako její kolegyni, když byly malé, četla pohádky babička. Muzikálová herečka a zpěvačka svým synům dnes už moc nečte, protože už to zvládnou sami. Ale když byli malí, tuhle maminkovskou činnost dělala ráda.

„Je to hezké, když vám maminka nebo babička čte. Tatínci samozřejmě taky, ale ty maminky a babičky to umějí podat tak jako jemněji a nenapadají je různé hororové vsuvky do toho,“ smála se Dita Hořínková.

Cílem akce, kterou pořádala společnost Edenred ČR v rámci podpory úspor při nákupu učebnic na začátku školního roku, spolu s Luxorem a Grand Optical, bylo připomenout, že tu vznikají krásné, nové knihy plné zajímavých pohádkových příběhů, které mohou dětem číst rodiče, prarodiče nebo si v nich mohou číst sami.

„Já čtu sám a mám rád Harryho Pottera,“ chlubil se malý školák z Klokánku Chabařovická, který byl spolu s dalšími součástí akce. „Je důležité, aby děti četly, rozvíjejí si tím slovní zásobu i představivost, ale také city,“ doplnila Dita Hořínková.

Ze svých dvou nových knížek pro male čtenáře na akci předčítala mladá, talentovaná spisovatelka Lucie Šavlíková, a tak potěšila hosty zajímavým a dobrodružnými příběhy malých holčiček a kluků.

“Pomocí společných partnerských akcí jako je tato se snažíme budovat u mladých čtenářů návyky ke čtení, které nejsou v dnešní době samozřejmostí,“ řekla manažerka Ivana Oberhofnerová z Luxoru.

Akce měla upozornit i na to, že Edenred pomůže prostřednictvím svých benefitních elektronických karet ušetřit při nákupu učebnic a pracovních sešitů. Ušetřit se tak až do konce září dá 15 procent. „Po celé září nabízíme v největší tuzemské síti knihkupectví LUXOR v rámci akce Do školy s radostí slevy ve výši 15 procent při nákupu učebnic a pracovních sešitů, ,” uvedl Zbyněk Vystrčil, produktový manažer společnosti Edenred.

Edenred se ale zároveň rozhodl podpořit také dětské čtenáře a slevu ve výši deseti procent poskytuje ve stejné síti knihkupectví i na nákup beletrie. „Děti bohužel čtou stále méně a podle posledních zpráv Svazu českých knihkupců se v loňském roce snížil i počet vydávaných dětských titulů. Čtení je přitom důležité pro rozvoj osobnosti dítěte a my jsme se ho proto rozhodli podpořit,“ dodal Vystrčil.

Zajímavou akci připravil Edenred ve spolupráci se sítí očních optik Grand Optical. Žáci starší patnácti let zde mají až do konce září zdarma vyšetření zraku, kdy měření zraku probíhá na všech prodejnách, které jsou vybaveny vyšetřovací místností a pracují tam odborníci, kteří tuto odbornou činnost smějí vykonávat, tedy optometristé nebo oční lékaři. Měření zraku zdarma získá každý zákazník bez nutnosti nákupu. Stačí se prokázat kartou Edenred Benefits Card nebo poukázkami Edenred Benefits Multi a Medica.

“Snažíme se všem našim dětem poskytovat možnost nahlédnout do světa literárních příběhů, protože chceme rozvíjet jejich fantazii a velmi si vážíme, že můžeme být u taktových hezkých akcí, jako dnes. Mnohé děti, které se k nám do stacionářů okamžité pomoci Klokánek z jakéhokoli důvodu dostanou, vidí paradoxně knížku třeba vůbec poprvé,” uvedla ředitelka Klokánku Chabařovická Veronika Dudová.

 

AUTOR:   zpracovala Alexandra Hejlová

FOTO:   Jaroslav Hauer

Komentáře z facebooku