Režisérka Eva Toulová natáčí nový film o moderním poutnictví „Pěšky bez hranic“

Režisérka Eva Toulová natáčí polohranný dokumentární film o moderním poutnictví s názvem Pěšky bez hranic. V hlavní roli diváci uvidí Terezu Petráškovou, se kterou zmiňovaná režisérka aktuálně dotočila hraný film Casting na lásku. Natáčení snímku Pěšky bez hranic probíhá na Cyrilometodějských stezkách. Štáb musí podle scénáře ujít po svých bezmála 400 kilometrů.

Foto: Petr Hirsch

A o čem zmiňovaný film bude? Tereza má v životě všechno, co si kdy přála – manžela, zdravou dceru a práci, která jí naplňuje. Přesto se nedokáže zbavit pocitu, že jí v životě něco chybí. Rozhodně se proto vyjít ze své komfortní zóny a díky sázce se ocitá na pouti na Velehrad. Pěšky, jen s batohem na zádech poznává, co vlastně moderní poutnictví obnáší. Vystavená nepříznivým podmínkám počasí, ročních období únavě a vyčerpání se navrací k původním hodnotám a nalezení něčeho dávno ztraceného.

„Natáčíme se stejným štábem, co Camino na kolečkách, tak je to pro mě taková srdcová záležitost. Jsme v polovině natáčení, kde jsem si sama na vlastní kůži poprvé vyzkoušela, jaké to je jít v zimě na bodu mrazu nebo putovat za tmy.“ uvedla režisérka Eva Toulová .

Producentem filmu a hlavním organizátorem poutí, které se odehrávají v různých ročních obdobích, je známý poutník Petr Hirsch, který produkoval i dokument Camino na kolečkách. Za kamerou natáčí Tomáš Lénárd.

Foto: Tereza Kozderová

Snímek, který vzniká v rámci fond malých projektů Cyrilometodějské stezky, bude dotočený v květnu 2020. Videoukázku z první cesty můžete shlédnout zde:

https://vimeo.com/375626502?fbclid=IwAR0WcGtFoMjTJ4nvrWktb0GN_MT2PA612EnV_V7TQMtewvNM4_LZGV-rw4w

Autor: Alexandra Hejlová

Foto: Eva Toulová, Tereza Kozderová, Petr Hirsch

Komentáře z facebooku