Mezinárodní noc pro netopýry

Slyšeli jste již o tom, že i netopýři mají svůj den? Tedy vlastně přesněji noc. Jde o mezinárodní noc pro netopýry, která se již tradičně koná 28. srpna. Pokud vás fascinují netopýři – tajemní živočichové, kteří se přes den ukrývají na různých nenápadných místech a teprve večer vyletují ven a rádi by jste je blíže poznali a chtěli zpestřit dětem konec prázdnin, tak navštivte Mezinárodní noc pro netopýry!

Akce se konají každoročně v období od srpna do září po celé České republice. Aktuální program je zveřejňován vždy v průběhu července na www.netopyrinoc.cz.

Budete mít možnost seznámit se s pozoruhodným životem netopýrů, sledovat je pomocí speciální techniky nebo si je zblízka prohlédnout. Zároveň se dozvíte, co netopýry ohrožuje a jak jim lze pomoci.

Program netopýřích nocí zahrnuje večerní vycházky do přírody, ukázky výzkumných metod (odchyt netopýrů do sítí, sledování pomocí ultrazvukového detektoru), přednášky s promítáním, prezentace ochočených hendikepovaných netopýrů i zábavné hry a soutěže pro děti. Na některých lokalitách se návštěvníci mohou zúčastnit také mimořádné noční prohlídky hradu, zámku či jeskyně.

Mezinárodní noc pro netopýry probíhá pod záštitou Dohody o ochraně populací evropských netopýrů (EUROBATS), a to již od roku 1997.

Mezinárodní noc pro netopýry v ČR koordinuje Česká společnost pro ochranu netopýrů ve spolupráci s řadou dalších organizací (např. AOPK ČR, Správa jeskyní ČR, Národní památkový ústav, ČSOP a další nevládní organizace, ekocentra a muzea).

https://www.netopyrinoc.cz/

Zdroj: netopyrinoc.cz

Foto: netopyrinoc.cz

Komentáře z facebooku