Rekonstrukce tváře tajemného egyptského prince

Vědcům se podařilo zrekonstruovat tvář mladého prince, který kdysi patřil k tajemné linii krále Achnatona, otce slavného Tutanchamona. Toto pozoruhodné úsilí, nabízí zajímavý pohled do života starověkých králů.

Předpokládá se, že mladý princ, jehož identita byla dlouho zahalena v písku času, žil v době 18. dynastie starověkého Egypta. Za vlády krále Achnatona, období známého svými náboženskými a kulturními reformami, tento objev poskytuje nový pohled na životy a vzhled těch, kteří žili v době přechodu.

Vizáž předvádí výrazné rysy obličeje, které evokují styl Amarny převládající za vlády krále Achnatona. Protáhlý obličej, mandlové oči a výrazné rty jsou symboly tohoto období egyptské historie. Výraz obličeje tedy působí vyrovnaně, díky životu žijícího v přepychu.

Proces zahrnoval techniky, jako je CT skenování a 3D tisk, aby se vytvořil přesný model lebky mladého prince. S využitím tohoto modelu jako základu pak odborníci pracovali na vrstvení svalů, kůže a dalších anatomických detailů, čímž dlouho ztracenou tvář oživili v úžasných detailech.

Vzhledem k tomu, že odhalení rekonstruované tváře mladého prince zažehne globální fascinaci, slouží jako svědectví o bezmezné zvědavosti a oddanosti, která pohání neúnavnou honbu za historickými znalostmi

Komentáře z facebooku