Michael Kors

Michael Kors je úspěšný americký módní návrhář, který je ve svém oboru opravdovou špičkou. Ve světě módy se začal pohybovat už jako malý chlapec, tehdy se objevoval v reklamách na populární cereálie. Když pak vznikla stejnojmenná značka, brzy se dostala do těch nejluxusnějších obchodních domů.

Na kabelky a doplňky, kterým Michael Kors vládne, došlo až v roce 2001, když se na ně tato značka zaměřila. Dnes je logo MK v podstatě nesmrtelnou legendou a vy si tyto produkty můžete vybírat v mnoha tvarech, stylech, ale i barvách.

Trošku z historie a jak to vůbec začalo. .Značka byla založena 2004 návrhářem Michaelem Korsem. Tento geniální umělec byl známý již o několik let dříve a v době, kdy značku zakládal, měl již kolem sebe široké spektrum zájemkyň o svou módu. Michael Kors se řadí mezi první Američany, kteří se dostali do módního světa mezi pařížské návrháře. V roce 1981 prezentoval Michael první kolekci Michael Kors pro velice úspěšné obchodní domy, známé po celém světě: Bloomingdales, Neiman Marcus, Saks Fifth Avenue, Bergdorf Goodman. Kolekce, kterou předvedl, byla téměř okamžitě vyprodána, a tak začal jeho úspěch ve Spojených Státech. Ten v Evropě přišel až o mnoho let později, a to v roce 1997, kdy se stal hlavním designérem a kreativním ředitelem francouzské značky Céline.

Kors byl přizván ke spolupráci časopisu VOGUE, byla mu udělena návrhářská cena CFDA Womenswear designer of the Year award, v roce 2000 vznikl první parfém Michael Kors a o rok později se na trh dostaly první kabelky, dále brýle a pásky. V roce 2002 vymyslel pro trh i kolekci pro muže. Konečně v roce 2003 Michael Kors odešel ze společnosti Céline, aby si založil (o rok později) svou vlastní značku, která nese jeho jméno. V roce 2006 se síť obchodů rozrostla na více než 60 poboček po celém světě, a to v Mnichově, Soulu, Miláně, Londýně a v Severní Americe. V současné době má v USA více než 60 poboček ve významných městech jako New York, Beverly Hills, Palm Beach, Chicago a na Long Islandu.

V oblibě ho mají celebrity takových jmen, jako je například Jennifer Lopez, Heidi Klum, Catherine Zeta-Jones, Michelle Obama a mnoho dalších.

Komentáře z facebooku