Ježíškova pošta na Božím Daru

Před vánocemi mají nejvíce napilno na jedné z nejvýše položených pošt u nás – v obci Boží dar. I letos si můžete od 1. do 23. prosince nechat orazítkovat dopis! Od roku 1994 tady funguje Ježíškova pošta. Jako každý rok, i letos je připraveno nové příležitostné razítko, které má každý rok jiný motiv symbolizující vánoční svátky. Pohledy, dopisy a přání pro své blízké lze na Boží Dar celoročně zasílat poštou na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62. nebo osobně vložit do speciální Ježíškovy schránky. 

To, že na Božím Daru bydlí Ježíšek, a že tu vyřizuje svou poštu, možná mnoho dětí ani jejich rodičů neví. Děti nemusí čekat až na Vánoce a mohou se „setkat“ s Ježíškem hned na několika místech po celý rok. Mohou se vydat po stopách Ježíška. Po absolvování Ježíškovy cesty získají malé dárky a také celý rok tu mohou zanechat svá přání na Ježíškově poště.

5 kroků jak získat příležitostné vánoční razítko

1. Napište pohlednici, vánoční dopis nebo přání svým blízkým nebo známým.
2. Na pohlednici nebo dopisní obálku určenou k orazítkování napište adresu, komu chcete vánoční přání poslat.

3. Na pohlednici nebo dopisní obálku nalepte poštovní známku odpovídající hodnoty dle místa určení.
4. Pohlednici nebo vánoční dopis vhoďte do Ježíškovy schránky na Božím Daru anebo vložte do dopisní obálky, nalepte poštovní známku a zašlete na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62 Boží Dar.
5. Vaše pohlednice nebo vánoční dopis bude v období od 1 . až 23.12. orazítkován příležitostným vánočním poštovním razítkem a zaslán na Vámi uvedenou adresu.

Adresa Ježíškovy pošty:
Vánoční Pošta
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar

Pokud se rozhodnete jet rovnou na výlet do Božího Daru, udělejte si výlet také do vlastivědného muzea v Božím Daru. Expozice vás seznámí s historií nejvýše položené obce ve střední Evropě. Kromě muzea najdete v budově také městský úřad, infocentrum a především  Ježíškovu poštu, která je vždy před Vánoci náležitě vytížená. V muzeu si můžete prohlédnout selskou jizbu s dobovými artefakty a výstavu minerálů z oblasti Krušnohoří.

Zdroj: Boží Dar.cz

Komentáře z facebooku