Další VLNA NADĚJE Kapky naděje. Zapojili se Kubišová, Suchý i Holubová!

Kapka naděje v posledních dnech investovala do boje s koronavirem téměř deset milionů korun, stále to ale nestačí. Proto se rozhodla do šíření VLNY NADĚJE zapojit celé Česko. A sbírka, do které může přispět každý, vyvrcholí již tuto sobotu televizním pořadem, který podpoří přední osobnosti nejen české kultury, ale i sportu a veřejného života. A cíl? Vybrat dalších deset milionů pro české nemocnice a především české zdravotníky!

Více jak 30 tisíc respirátorů FFP2 a respiračních roušek KN 95, tři mobilní ultrazvukové plicní sondy Philips Lumify, stejné množství videolaryngoskopů s umístěnou kamerou a projekcí na displeji, které se využívají v případě obtížně intubovatelných pacientů, dále pak také šest velmi důležitých přístrojů pro plicní dechovou podporu AIRVO 2. Tím vším Nadační fond Kapka naději právě nyní pomáhá v nemocnicích po celé zemi. Desetimilionovou investicí to ale nekončí. V šíření naděje se totiž rozhodli pokračovat.

“Chceme vyvolat VLNU NADĚJE, rychlosbírku pro české nemocnice a především české zdravotníky, kteří denně čelí pandemii, abychom my ostatní mohli zůstat v bezpečí. Sbírka s cílem vybrat 10 miliónů korun bude použita na nákup dalších přístrojů a ochranných pomůcek, které budou následně rozdistribuovány do nemocnic v celé České republice,” vysvětluje Vendula Pizingerová, které se během několika málo hodin podařil malý zázrak. Podařilo se jí totiž zalarmovat přední české osobnosti z oblasti kultury, sportu a veřejného života, kteří si již tuto sobotu udělali čas a budou VLNY NADĚJE šířit s ní.

V přenosu tak uvidíte ve studiu nebo v jejich domovech Martu Kubišovou, Jiřího Suchého, Petra Koláře, Daru Rolins, Petra Čecha, Evu Holubovou, Martina Dejdara, Helenu Vondráčkovou, Michala Davida a Veronu, 4Tenory, Annu K, Leonu Machálkovou, Evu Burešovou, Václava Noida Bártu, Ivu Kubelkovou, Moniku Absolonovou, Xinda X, Patrika Děrgela, Osmanyho Lafitu, Karlose Vémolu, Danu Morávkovou, Kateřinu Hrachovcovou, Jiřího Suchého, Jiřího Lábuse, ředitele Fakultní Nemocnice v Motole JUDr. Ing Miloslava Ludvíka, trenéra české národní fotbalové reprezentace Jaroslava Šilhavého a další. Ti všichni chtějí společně nejen šířit VLNU NADĚJE, ale hlavně pomoc lékařům a zdravotníkům, kteří aktuálně v první linii s vypětím sil pečují o tisíce nemocných.

“Naším přáním a společným zájmem je zdravotníky před virem ochránit, aby pandemii přečkali ve zdraví a mohli dál pomáhat všem potřebným. Společně dokážeme pořídit a distribuovat potřebné přístroje i zdravotnický materiál,” říká Jan Fischer.

Svou kapkou do vlny pomoci přispějí i hvězdy seriálu Slunečná. „Zazpívám s Romanem Tomešem duet, který napsal – a nahráli jsme ho v karanténě, každy zvlášť. Takže se vlastně teprve teď po dlouhé době uvidíme naživo. Mám radost z pozvání a z toho, že můžu být součástí, a nejen finančně, ale i hudbou pomoci,“ prozrazuje Eva Burešová, seriálová Týna Popelková. Vlnu pomoci pošle i herečka Eva Holubová, kterou s patronkou Nadačního fondu Kapka naděje, Vendulou Pizingerovou, pojí přátelství. „Jsme přítelkyně, kamarádky. Známe se osobně sice krátce, ale troufám si říct, že dost dobře. Velmi si jí vážím pro to, co dělá. Má můj respekt a důvěru. Ráda si s ní povídám, ale ráda se s ní i směju.“

A zapojit se můžete i vy. Přispět je možné velmi jednoduše. Buď přes platební bránu nadačního fondu www.kapkanadeje.cz nebo zasláním DMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777.

Sbírka vyvrcholí v sobotu 11. dubna od 20.15 hod večerním přenosem na TV Prima.

Autor: Karolína Tmavá

Foto: Lenka Hatašová

Komentáře z facebooku