Úspěšný rozjezd výtvarnice Alexandry Hejlové po koronavirové pauze – výstava v Rakousku a výstava v Galerii Salvador Dalí v Praze

Známá česká výtvarnice Alexandra Hejlová, která má své obrazy v soukromých sbírkách skoro po celém světe, po víc jak roční pauze začíná opět vystavovat. Její první výstava bude 22. září 2021 v Dolním Rakousku ve městě Markt Piesting kde představí svá nová díla – nová plátna, novou kolekci ručně malovaných skleněných šperků, ručně malovaných oděvů a další z její tvorby. Výstavu slavnostně zahájí Iva Zierhofer, která výstavu organizuje, muž Alexandry Hejlové, zpěvák a hudebník Jindřich Kraus a slovenský zpěvák Peter Paul Pačut, který je nejuznávanějším celosvětovým protagonistou Freddyho Mercuryho, účinkoval ve 28 státech světa a je držitelem ocenění „Male Vocalist of The Year 2018/Mezinárodní mužský Hlas roku 2018“.

 

Po návratu z Rakouska hned čeká Alexandru Hejlovou jedinečná výstava v nádherných prostorách, v Galerii Salvador Dalí Enigma v Praze a to 18.října, kterou připravuje s ředitelkou galerie Irenou Limbergovou, kde mezi unikátními exponáty katalánského malíře Salvadora Dalího, představí svou  práci českému publiku. Pokud můžeme malinko prozradit, Alexandra na své výstavě představí i svou zcela novou tvorbu, což jsou návrhy divadelních kostýmů pro novou divadelní hru „Jsem krásná?“, kterou produkuje a vdechl jí život  zpěvák a herec Martin France, a pro kterou zároveň navrhla i scénu.

To ovšem není stále všechno. Alexandra pokračuje v práci ve svém Dětském kulturním centru v Praze na Letné, kde učí předškolní děti malovat, kreslit, tvořit a pracovat s hlínou v keramických dílničkách včetně hudební výchovy s Jindřichem Krausem, přes roční pauzu se snaží své centrum udržet. Jak sama říká: „ Je to prostě moje druhé dítě, mám ho již osm let a budu za něj bojovat, i když naprosté uzavření v době coronaviru mě málem položilo na lopatky, pokusím se toto místo pro děti uchovat“. Rovněž navázala spolupráci s režisérem Zdeňkem Kovářem, takže se jistě máme na co do budoucna těšit.

 

Foto: archiv Alexandra Hejlová

Komentáře z facebooku