Indiánský horoskop od Yennefer

Pokud ne, zde máte přehled znamení a jejich význam. Pročtěte si jednotlivá znamení a napište nám pod článek, zda se shodují nebo ne. Popřípadě vaše postřehy či zkušenosti s jakýmkoliv znamením z indiánského zvěrokruhu.

Komentáře z facebooku

Znáte indiánský horoskop?

Pokud ne, zde máte přehled znamení a jejich význam. Pročtěte si jednotlivá znamení a napište nám pod článek, zda se shodují nebo ne. Popřípadě vaše postřehy či zkušenosti s jakýmkoliv znamením z indiánského zvěrokruhu.

Sokol ……… ( 21.3. – 19.4. )
Bobr ……… ( 20.4. – 20.5. )
Los ……… ( 21.5. – 20.6. )
Datel ……… ( 21.6. – 21.7. )
Losos ……… ( 22.7. – 21.8. )
Medvěd……… ( 22.8. – 21.9. )
Havran ……… ( 22.9. – 22.10. )
Had ……… ( 23.10. – 22.11. )
Sova ……… ( 23.11. – 21.12. )
Labuť ……… ( 22.12. – 19.1. )
Vydra ……… ( 20.1. – 18.2. )
Vlk ……… ( 19.2. – 20.3. )

Sokol (21. 3. – 19. 4.)
Sokol představuje symbol nebe. Člověk v tomto znamení touží po vítězství a úspěchu. Je ušlechtilý a hoden i královské vlády. Životní překážky dokáže prolétnout za svým cílem. Zrozenci sokola jsou bystří a stateční, mají dokonalé pozorovací schopnosti. Říká se, že dokážou člověka prokouknout. Někdy však jsou spíše více podezíraví a to že někoho prokoukli si jen myslí. Jejich slabou stránkou je, že rádi využívají druhé ke svůj vlastní prospěch.

Bobr (20. 4. – 20. 5.)
Bobři se vyznačují svou pílí a pracovitostí, pečlivostí a mírumilovností. Jsou spojovaní s tvořením a uměním. Je to posvátné zvíře, které je spjato s respektem, chytrostí a bezpečím. Umí si poradit s jakoukoliv situací. Základ jejich spokojenosti je domov a majetek. Také se rádi majetkem a úspěchy chlubí. Umí být štědří. Mají sklony k závislostem a svobodomyslnosti. Jsou velmi ovlivnitelní svými partnery.

Jelen (21. 5. – 20. 6.)
Jelen je spojován s duchem lesa. Má velkou životní energii, vznešenost a sílu. Byl spojován jako symbol znovuzrození a smrti. Kůže jelena značila rychlost při přenesení do jiných světů. Zrozenci v jelenovi mají jemnost a eleganci. Jsou velmi emočně založení a velice umí pochopit každého člověka. Je to jejich dar. Moc dobře ví, kdy si mohou vzít, přijmout a dát. Milují přírodu, tak trochu unikají od světa, velice často se mezi nimi najdou umělci. Jeleni však jsou i přesto velmi nedůvěřiví k lidem, protože si uvědomují dvě strany mincí zlo a dobro. Jejich nepříjemnou vlastností je, že když se opravdu naštvou, dokážou zbořit vše. Jsou vynikajícími řečníky a velmi chytří. Hádat se těmito lidmi je zbytečné, vždy vyhrají.

Datel (21. 6. 21. 7.)
Datla měli indiáni spojeného s léčitelstvím a uzdravováním. Věřili, že datel umí pomáhat skrz duši její pochopení a vnímání. Zrozenci jsou věrnými přáteli, jsou starostliví a chápou strasti svých přátel. Nikdy nedělají nic pro svůj vlastní prospěch. Mají rádi humor, jsou společenští, láskyplní a rádi se radují z maličkostí. Dlouho jim trvá přiznat svou chybu a hodně často propadají citům, které je pak ovládají. Jejich zlost v nich může být až roky, proto je lepší tomuto znamení neublížit. Pokud to s ním nemyslíte vážně, vyhněte se obloukem.

Losos (22. 7. – 21. 8.)
Chytrý losos dostal od života vitalitu a dokonalý instinkt, který mu vždy pomůže překonat překážky. Lososi rádi otevírají nové projekty, protože se rádi učí novým věcem, a hlavně chtějí ve všem vynikat. Prahnout po vedoucích funkcích a za to chtějí být náležitě oceněni. Mají sebevědomí, a hlavně neústupnou energii. Jsou prozíraví, velkorysí a chytří. Mají šarm a ostatní podléhají jejich kouzlu osobnosti. Citově zraněný losos se stává velmi dravou osobou, která se nevzdává za žádných okolností.

Medvěd (22. 8. – 21. 9.)
Pokud máte za přítele medvěda, cítíte se s ním v bezpečí. Je to strážce lesa. Je odvážný, silný, cítí se neohroženě a jeho intuice je silná. Tito lidé potřebují hodně spánku, jinak nemají dostatek energie. Jsou laskaví a učenlivý, dost opatrní. Na medvěda je nutné si dávat občas pozor, umí se velmi rozčílit, a dokonce některé tím vystrašit. Tito lidé umí vydělat peníze a být hodně pracovití i když máte z nich někdy pocit, že jsou ve všem pomalý až flegmatičtí.

Havran (22. 9. – 22. 10.)
Havrani jsou spojovaní se smrtí, znovuzrozením. Jsou to samotáři a mají rádi tajemno. Většinou jsou vyrovnaní a berou věci, jak k nim přicházejí. Jsou skromní, filozofičtí a velmi optimističtí. Práci moc nedají, většinou se přifaří tam, kde je to velmi lehké, ale finančně dobře ohodnocené. Mají takzvaně štěstí a umí si vybírat místa, kde dukáty lítají ze všech stran. Většinou jsou velmi úspěšní. Pozor mají však sklony k depresím.

Had (23. 10. – 22. 11.)
Had se Vám umí dostat pod kůži a zhypnotizovat pohledem. Nikdy u něj nevíte, co od něj čekat. Hadi bývají oblíbení, umí si jít za svým cílem, jsou velmi odvážní a hlavně vynalézaví. V partnerském životě jsou dosti majetničtí, někteří z hadu jsou přehnaně žárliví. Jsou dosti zranitelní a hlavně věrní.

Sova (23. 11. – 21. 12.)
Sovy jsou posvátné a moudré, vzbuzují záhadnost, moudrost, bohatství, ale i temno a smrt. Zrozenci prý oplývají věšteckými schopnostmi. Umí se obětovat a dát v šanc osobní prospěch. Jsou inteligentní, vášniví. Jsou to vrby, protože umí udržet tajemství. Milují hromadění majetku.

Husa (22. 12. – 19. 1.)
Husa je neúnavná, tvrdohlavá, vytrvalá a odhodlaná. Než něco začne podnikat, několikrát zváží pro a proti. Po umanutí si cíle, ji nikdo nezastaví. Bývají úspěšné v práci i ve vztazích. O žádné rady nestojí, všeho dosáhne vlastními silami. Husa se umí dobře hádat, za čím si stojí, to si prosadí i když někdy nemá pravdu.

Vydra (20. 1. – 18. 2.)
Vydra je velmi hravá a bezprostřední. Zrozenec v tomto znamení většinou rád hraje hry deskové nebo na počítači bývá zapálený IT expert. Mohou se zdát falešní a žárliví, ale většinou to tak není. Jsou zvědaví a nekonfliktní. Ač někdy vypadají, že nevíte, co si od nich myslet jsou přátelští. Samota jim nevadí a pokud s nimi jste, jsou to velmi dobří společníci. Jejich vlastností je schraňovat peníze, ale většinou je pak utratí za zábavu. Neradi plánují budoucnost. Prostě plynou.

Vlk (19. 2. – 20. 3.)
Vlci jsou spojeni s emocemi, tajemnem a samotou. Idiáni měli na vlka dvojí metr. Bud osamělý a tedy ostýchavý, nesmělý anebo nápomocný druhým, starostlivý. Vlk dosti důvěřuje, a proto pak dostává rány od života. Často žije ve své fantazii a dost často špatně chápe realitu. Umí být dost nebezpečný díky jeho náladovosti.

Vaše Yennefer

Foto: Jana Tesaříková

 

Komentáře z facebooku