ČERVENEC měsíc osrdečníku a oběhu krve

Červenec je měsíc zátěže pro oběhový systém a osrdečník, což má vliv na naší energii a psychiku. V případě blokád vznikají problémy nejen s tlakem a k cévním příhodám, ale mohou vznikat myomy, polypy, cysty, otoky, modřiny. Toto období nám přináší do organismu přemíru horka, proto je potřeba ho ochlazovat, dostatek chladných tekutin, studených zeleninových polévek, čerstvé zeleniny a ovoce. Posilovat můžeme též nejen stravou, ale přiměřeným pohybem, dýcháním a pozitivními emocemi.

Jak poznat oslabení krevního oběhu a nastavit jeho rovnováhu?
Je mnoho jasných projevů oznamující oslabení krevního řečiště. Choroby cév se týkají hlavně narušení plynulosti cirkulace krve, a to zbrzděním nebo vyléváním krve mimo cévy. Jsou jimi především:

změny srdečního rytmu,
výskyt křečových žil,
kornatění cév,
poruchy srážlivosti krve,
celková tělesná slabost,
poruchy spánku,
křeče dolních končetin a nízký nebo vysoký krevní tlak.

Prevencí pro dobrý krevní oběh je samozřejmě pohyb – procházky rychlejší chůze, plavání, mírný běh (indiánský běh) aspoň denně 20 minut.

Jestli však trpíte otoky, nedoporučujeme pro Vás jakýkoliv dynamický sport, při kterém se vytváří ve svalech větší množství kyseliny. Z toho důvodu, že zatěžuje lymfatický systém. Zvolte vhodnější aktivity jako jsou dýchací cvičení – například jóga, relaxace a podobně.

Zdravotní stav a svůj krevní oběh můžete podpořit také vhodnou stravou – doporučuje se jíst hodně zeleniny a ovoce (meloun, okurky, rajčata, jablka atd.), omezit především slaná a tučná jídla.

K harmonizaci tlaku se úspěšně používá hloh obecný ve formě čaje, který zlepšuje průtok krve v cévách vyživujících srdce a napomáhá k optimálnímu fungování srdečního svalu. Svým zásahem do systému regulace organismu podporují vyrovnání zvýšeného či naopak sníženého krevního tlaku.

Pro posílení obalu srdce cvičte cvik 11. a vydávejte zvuk sssiii.

Komentáře z facebooku