Knižní novinka Nakladatelství Pragoline: Cirkus Jung – Erik Jung

Před Vánoci vyšla knižní novinka v Nakladatelství Pragoline – Jindřich Kraus. Kniha je z cirkusového prostředí slavného rodu Cirkus Jung. Příběh začíná v roce 1865, kdy do Mníšku pod Brdy přijel malý cirkus Jung.

Anotace:

Slavný státní cirkus „Humberto“ vznikl v roce 1951 inspirován románem Eduarda Basse. Příběhy, které autor knihy předkládá čtenářům a fanouškům, jsou historicky skutečné a začínají již v roce 1865. Jungovi byli první, kteří založili v Čechách cirkus jako takový. Už po staletí se jejich řemeslo dědí z generace na generaci. Otci rodiny a principálovi Dominikovi bylo 54 let, byl to vynikající drezér zvířat, artista a vrhač nožů. Jeho žena Josefína pocházela z rodiny pouťových zápasníků. V cirkuse předváděla silovou akrobacii. Nejstaršímu synovi Fedorovi bylo 28 let, byl po otci hezký, vysoký a modrooký. Předváděl ohňovou show, polykání a plivání ohně a chůzi po vysokém laně. Druhorozený syn Frederik ve svých pětadvaceti letech byl skvělým akrobatem, žonglérem, skákačem na koních a ostrostřelcem s puškou a pistolí. Nejmladší dcera Marie byla vynikající akrobatka na vysoké hrazdě a tuze ohebná hadí žena. Muziku měli v genech – každý z nich uměl hrát na nějaký hudební nástroj nebo zpívat. Co se týkalo artistického umění, uměli také každý téměř vše, od žonglování až po akrobacii a také věděli vše o řízení cirkusu, byl to sehraný tým. A tak jednoho dne postavili své šapitó v Mníšku pod Brdy na náměstí, kde bylo vyhrazeno místo pro poutě a podobné kratochvíle. Zavezli své maringotky na plac, vyměřili místo na šapitó a začali zatloukat kolíky a stavět stožáry. Zde se odehrálo první vystoupení. Cviky na hrazdě, deska smrti s vrháním nožů, artistické a žonglérské kousky, hudební produkce. Lidé začali tleskat a vykřikovat: „Bravo!” Od té doby Cirkus Jung baví své diváky po celém světě a hlavně doma v Česku, do dnešních dnů! Vžijte se alespoň na chvilku do role cirkusáků a prožijte s nimi neuvěřitelná dobrodružství!

Erik Jung, Jean-Claude van Damme, Dana Jungová

Autor knihy – Erik Jung

Erik Jung pochází z 9. cirkusové generace Jung, jeho rod byl první co založil cirkus v Čechách, ale kdo je vlastně Erik Jung?

Erik je artista, žonglér, akrobat, vrhač nožů, ekvilibrista, balancer, klaun, komik, muzikant, herec a teď se stal i spisovatelem. Narodil se do cirkusového života, jako artista jezdil do zahraničí v roce 2011 se vrátil do Čech kde si se svou rodinou pořídili cirkus Jung, který jezdí do dnes v české republice, také jste ho
mohli vidět mimo cirkus na televizních obrazovkách.

Je narozen ve znamení Štíra.

Jeho moto je :vše se dá naučit, vše se dá dokázat.

Erik Jung, Gérard Depardieu, Dana Jungová

Kniha je k dostání u všech knihkupců, také přímo v Nakladatelství  Jindřich Kraus – Pragolinewww.jindrichkraus.cz

Autor: Alexandra Hejlová

Foto: Nakladatelství Pragoline – Jindřich Kraus, archiv Erik Jung

Komentáře z facebooku