Iveta Bartošová: Hvězda české populární hudby

Iveta Bartošová se narodila 8. 4. 1966 a patřila od konce 80. let k hvězdám české populární hudby. Trojnásobná zlatá Slavice vystupovala v muzikálech a zahrála si i ve filmu. Svůj život dobrovolně ukončila před 10 lety, 29. dubna 2014.

Poslední roky před smrtí byla zpěvačka vděčným objektem bulvárního tisku, který sledoval každý její krok. My chceme na Ivetu Bartošovou zavzpomínat jako na éterickou bytost s andělskou tváří a hvězdu české populární hudby v krátkém medailonku.

V hudební branži strávila Bartošová přes tři dekády. Poprvé na sebe výrazně upozornila v roce 1983 na soutěži Mladá píseň v Jihlavě. Než se vydala na sólovou dráhu, zpívala ve skupinách Balet a Kroky Františka Janečka. Do povědomí veřejnosti se výrazně zapsala v roce 1985 hitovým duetem Knoflíky lásky, který nazpívala s Petrem Sepéšim a jehož se prodalo přes 200 tisíc kusů.

Na jaře 1987 začala spolupracovat s producentem Ladislavem Štaidlem, který se stal i jejím životním partnerem, narodil se jim syn Artur. Bartošová natočila řadu hitů jako Málo mě zná, Víš lásko, Dva roky prázdnin, Dej mi ruku, Když láska schází, Útoč láskou, Tichá píseň nebo Rozvíjej se poupátko, prodala statisíce alb Blízko nás, Natur nebo Václavák a její turné byla vyprodaná. Objevila se i ve filmech, například Svatba upírů.

Ivetě Bartošové se splnil její velký sen, když 11. října 1996 přivedla na svět v porodnici U Apolinářské,  zdravého syna Artura

V první polovině 90. let stála na vrcholu popularity. V letech 1990 a 1991 zvítězila ve Zlatém slavíkovi a navázala tak na své první vítězství z roku 1986. Podobně úspěšná byla i v anketě televizních diváků TýTý, kterou vyhrála v letech 1991, 1992 a 1993.

Mezi velké hvězdy české populární hudby ale Bartošová patřila ještě koncem 90. let. Tehdy totiž vystupovala v úspěšných muzikálech. V roce 1997 debutovala jako křehká Adriana v Draculovi, později hrála i v Monte Cristovi. Zpívala také v Miss Saigon, v Bídnících, pohádkovém muzikálu na ledě Mrazík či v Johance z Arku, na Slovensku účinkovala v Pomádě.

AH

Foto: CNN, APLAUSin, Jan Pajer

Komentáře z facebooku